Naši „softveraši“ osvojili 1. mjesto na županijskom natjecanju iz informatike

Na županijskom natjecanju iz informatike održanom 1. ožujka 2024. u Tehničkoj školi Bjelovar našu školu predstavljali su učenici 4. razreda opće gimnazije Bernard Baltić, Leon Kancir i Mateo Kapelac pod vodstvom mentorice dr. sc. Željke Dijanić. U kategoriji Razvoj softvera sudjelovali su kao tim, a pojedinačno je Bernard Baltić sudjelovao još u kategoriji Osnove informatike.

Za svoj softverski rad University Calculator osvojili su 1. mjesto u županiji. To je program napisan u Pythonu koji maturantima omogućava izračun broja bodova za upis na fakultet na temelju predviđanja rezultata državne mature i ocjena iz srednje škole. Svoj su rad prezentirali pred tridesetak učenika sudionika županijskog natjecanja i branili ga pred povjerenstvom koje čine profesori informatike iz drugih srednjih škola Darijom Vidićem, Vesnom Pavković-Dončević i Ivanom Milašin. Vrlo samouvjereno odgovorili su na sva pitanja članova povjerenstva, ali isto tako dobili konstruktivne prijedloge za poboljšanje programskog koda i još bolju prilagodbu sučelja korisnicima. Ostali učenici pohvalili su ideju i korisnost ovoga programa te bi ga i sami rado koristili.

Mentorica je izuzetno zadovoljna nastupom učenika te ističe kako bi njihov timski rad, međusobna podrška i organiziranost mogli biti primjer svima ostalima. Rad University Calculator predlaže se za državnu razinu natjecanja o čijem će konačnom ishodu odlučiti državno povjerenstvo kroz par tjedana.

Ovo je prvi put u povijesti naše škole da na županijskom natjecanju imamo predstavnike u kategoriji Razvoj softvera za koju se obično prijavljuju učenici iz tehničkih škole kojima je programiranje struka. Tim više je još veći uspjeh naših mladića koji planiraju upisati fakultete iz informacijskih znanosti i u budućnosti se baviti programiranjem.

objavio: Željka Dijanić   datum: 3. 3. 2024.

Savjetodavna linija za djecu:

Savjetodavna linija za roditelje: