Strojobravari i vodoinstalateri na sajmu "BIAM I ZAVARIVANJE"

Današnji dan bio je iznimno uzbudljiv za učenike 3.a razreda naše škole, strojobravare i vodoinstalatere, jer su imali priliku posjetiti "BIAM I ZAVARIVANJE - Međunarodni sajam alatnih strojeva i alata te zavarivanja i antikorozivne zaštite" na Zagrebačkom Velesajmu u pratnji nastavnika Josipa Carića i Matee Gredelj. Sajam, koji je zauzeo čak 11.000 četvornih metara izložbene površine, ugostio je 349 izlagača iz Hrvatske i 28 zemalja svijeta. Riječ je bila o najeminentnijim izlagačima iz sektora alatnih strojeva i najznačajnijim predstavnicima iz djelatnosti zavarivanja.
Uz obilježavanje jubileja, 30. međunarodnog sajma zavarivanja i antikorozivne zaštite ZAVARIVANJE, te 27. izdanja Međunarodnog sajma alatnih strojeva i alata - BIAM, učenici su imali priliku sudjelovati i u novom Industrijskom inkubatoru. Ovdje su promovirane nove tehnologije primijenjene u industriji, zanimanja u industriji, povezivanje dionika te inovacije.
Posebno su se istaknule prilike za aktivno sudjelovanje, a među njima je bila i mogućnost isprobavanja najnovijih tehnologija poput zavarivanja plazmom. Učenici su s oduševljenjem prihvatili ovu priliku, koristeći je kao priliku za proširenje svog znanja i iskustva u području zavarivanja. Ovaj praktični pristup omogućio im je da steknu uvid u suvremene tehnike i procese koje će biti ključne za njihov budući rad u industriji.

objavio: Željka Dijanić   datum: 11. 4. 2024.