Naše učenice na Županijskoj smotri LiDraNo

Bjelovar, 29.02.2024. - Bjelovarsko kazalište bilo je domaćin Županijske smotre LiDraNo, pod pokroviteljstvom Ekonomske i birotehničke škole. Mladi talenti iz cijele županije okupili su se kako bi podijelili svoju strast prema književnosti i scenskom izričaju. Među njima su se istaknule učenice Srednje škole Čazma u pratnji mentorice Renatom Špehar i nastavnice Matee Gredelj, koje su svojim izvanrednim radovima obogatile ovaj značajan kulturni događaj. Emma Nekić, Paola Agičić i Marija Horvat, predstavljajući Srednju školu Čazma, izvele su impresivan scenski nastup pod nazivom "Rupi Kaur: Mlijeko i med". Njihov izričaj i interpretacija Kaurinog djela ostavili su dubok dojam na publiku, unoseći u prostor kazališta snagu emocija i dubine teksta. Iako nisu prošle na državnu smotru, njihov rad nije prošao nezamijećen. Pohvale za njihov trud stigle su od strane povjerenstva, koje su činili Jakov Bilić, Margareta Fabičević i Milica Šepak Barić. U drugom dijelu smotre, Maja Martinjak je svojim literarnim radom "Gubitak i preživljavanje" osvojila srca žirija svojom emotivnom i dubokom pričom. Iako nije predložena za državnu smotru, Maja je također dobila priznanje od strane povjerenstva za svoj rad, koje čini Alica Bačeković Pavelić, Andrea Petrić i Siniša Krpan. Ova smotra nije samo prilika za natjecanje, već i za slavlje umjetnosti i kreativnosti mladih. Srednja škola Čazma može biti ponosna na svoje talentirane učenice koji su s ljubavlju i predanošću predstavile školu na ovoj smotri. Čestitamo Emmi, Paoli, Mariji i Maji na njihovim iznimnim postignućima i želimo im puno uspjeha u budućnosti, nastavljajući širiti svoju strast prema umjetnosti i književnosti.

Priloženi dokumenti:
lidrano_zup_02.jpg (183.37 KB)
lidrano_zup_03.png (260.31 KB)
lidrano_zup_04.png (325.68 KB)

objavio: Željka Dijanić   datum: 1. 3. 2024.