Prvi koraci nakon srednje škole

Naši su maturanti 24. veljače 2020. poslušali predavanje pod nazivom Prvi koraci nakon srednje škole. Predavanje je održala Monika Blum, djelatnica Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) Bjelovar.

Učenike naše škole 25.velječe. 2020. posjetili su predstavnici CISOK-a ( Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri). Učenike završnih strukovnih razreda informirali su o prvim koracima nakon završene srednje škole. Kako da se prijave u sustav, kako da ostvare pogodnosti koje im zakonski pripadaju. Informiranje je zamišljeno kao interaktivno predavanje gdje su mogli postaviti pitanja o tržištu rada, zdravstvenom osiguranju, zavodu za zapošljavanje i odmah dobiti vrlo praktične odgovore  kako to u praksi izgleda.

Potom su sat informiranja imali naši gimnazijalci. Oni su dobili pohvale kako su dobro informirani o obvezama i aktivnostima vezanim uz Državnu maturu koja im slijedi. Potom je slijedila aktivnost profesionalne orijentacije gdje su rješavali testove i na temelju njihovih rezultata odredili deset zanimanja koja im najbolje odgovaraju. Maturanti su također bili jako zadovoljni ovim informiranjem koje im je omogućila škola.

Svrha Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) je davanje informacija i savjetovanje o školskom sustavu za učenike osnovnih i srednjih škola,  kao i za studente, te davanje informacija o mogućnostima zaposlenja za nezaposlene osobe, opisima zanimanja i mogućnostima obrazovanja za tražitelje zaposlenja (zaposlene osobe koje žele promjenu karijere), ali i na suradnju s partnerima i dionicima u profesionalnom usmjeravanju i zapošljavanju, poput poslodavaca i stručnjaka za profesionalno usmjeravanje.

objavio: Suzana Pušić   datum: 28. 2. 2020.