U srijedu, 19. veljače 2020. u našoj školi održano je  predavanje na temu „Novi sustavi, materijali i sredstva na hidrauličnim sustavima kočnica osobnih vozila“. Predavanje su održali predstavnici firme Intercars iz Zagreba odnosno njihov edukacijski tim: Boris Smuđ, Davor Hren i Ivan Jurčević.

Tvrtka Intercars inače posluje u više europskih zemalja i bavi se održavanjem i distribucijom rezervnih dijelova i opreme za svoju mrežu servisa. Suradnja s našom školom dogovorena je tijekom prošlogodišnjeg državnog natjecanja automehaničara Worldskill u Zagrebu na kojem je bio i učenik naše škole, a na kojemu je ta tvrtka bila jedan od sponzora. Učenici prometnog smjera (3.d) i automehaničari (3.a) upoznali su se tijekom dva sata s najnovijim dostignućima u razvoju sredstava i opreme za novije tipove osobnih vozila, a predstavnici tvrtke nagradili su ih i prigodnim poklonima-kapama s logom firme „Ate“ koja je jedna od vodećih svjetskih  tvrtki u proizvodnji kočnih sustava i opreme.

Učenici i profesori bili su više nego zadovoljni održanom prezentacijom te je dogovorena i daljnja suradnja i nova predavanja iz različitih područja automehanike i automehatronike.

Goran Deželić, dipl.ing.

objavio: Suzana Pušić   datum: 24. 2. 2020.