Međugradski LiDraNo

Naša je škola 10. veljače bila domaćin međugradskog LiDraNa i ugostila učenike iz Srednje škole Augusta Šenoe iz Garešnice i Srednje škole Bartola Kašića iz Grubišnoga Polja.

Srednja škola Čazma bila je 10. veljače 2020. domaćin međugradske smotre LiDraNo. Učenici iz tri srednje škole iz Garešnice, Grubišnoga Polja i Čazme te njihovi mentori pripremili su tri pojedinačna scenska rada, tri skupna scenska rada te tri literarna uratka. Povjerenstvo u sastavu Franjo Jagatić, Nikolina Huđber Mesar i Irena Pavlović odlučilo je od scenskih izvedbi na županijsku smotru uputiti prilagodbu Beckettove drame Svršetak igre koju su pripremile učenice Srednje škole Bartola Kašića iz Grubišnoga Polja Marija Novalić, Nika Andričević i Leona Horak uz mentoricu profesoricu Kristinu Vrbicki te prilagodbu Kozarčeve Tene iz knjige Julijane Matanović Tko se boji lika još koju je oživjela Veronika Perec iz Srednje škole Čazma uz mentoricu Suzanu Pušić. Na županijsku smotru upućena su i sva tri literarna rada: pjesme Ponosna Leone Horak iz Grubišnoga Polja (mentorica profesorica Kristina Vrbicki) Mom djedu Ellene Radić iz Srednje škole Augusta Šenoe iz Garešnice (mentorica Andreja Klobučar) te Hrabro naprijed Petre Roketinec iz Srednje škole Čazma (mentorica profesorica Melita Ivanetić). Program su vodili učenici prvoga razreda opće gimnazije Lea Špehar i Borna Babić, a natpis LiDraNo na platnu napravila je Marija-Ellena Osman. Organizaciji LiDraNa pomogli su i djelatnici Centra za kulturu Čazma.

objavio: Suzana Pušić   datum: 14. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »