Nastavna godina 2020./2021.

Danas je započela nastavna godina 2020./2021. Nastava se odvija po modelu A – svi su razredni odjeli u školi, na nastavi uživo. Na satima razrednog odjela učenici su dobili sve potrebne informacije o organizaciji nastave i epidemiološkim mjerama. Podijeljene su im perive maske koje je osigurao osnivač, Bjelovarsko-bilogorska županija, no u velikoj većini slučajeva učenici nastavu neće pratiti pod maskama jer je u učionicama je osigurana distanca koje se učenici trebaju pridržavati. Nastava se odvija u matičnim učionicama, uz odlazak u specijalizirane kabinete kada je to nužno. Nastava tjelesne i zdravstvene kulture se do daljnjega odvija na otvorenom, osim u slučaju lošeg vremena. U školi je određen smjer kretanja. Izlazak iz zgrade tijekom odmora nije dozvoljen i općenito se minimalizira miješanje učenika iz različitih odjela. Svi se prostori i sve površine u školi redovito dezinficiraju.

Učinili smo sve u našoj moći da se stvori sigurno okruženje za učenike i zaposlenike. A da bi ono ostalo takvo, nužno je odgovorno ponašanje sviju nas. Učenici trebaju mjeriti tjelesnu temperaturu prije polaska u školu i evidentirati izmjerenu vrijednost. Ukoliko ona prelazi 37,3 stupnja ili više (ovisno o specifikaciji beskontaktnog toplomjera), preporučuje se mjerenje temperature i standardnim toplomjerom pod pazuhom te se povišena temperatura utvrđuje na temelju takvog mjerenja. Ukoliko mjerenje pod pazuhom pokaže temperaturu iznad 37,3 stupnja, učenik treba ostati kod kuće, a roditelj o tome telefonom obavještava obiteljskog liječnika i školu. Nedolazak u školu u slučaju pojave bilo kakvih simptoma najvažnija je mjera kojom se može spriječiti širenje zaraze. Ostanak pojedinca kod kuće dok se ne utvrdi priroda bolesti simptomi koje su prisutni ima puno manje štetnih posljedica od alternative – izolacije za cijeli razredni odjel ili čak cijelu školu.

Nitko se ne može zaraziti od škole – ukoliko zarazu u školu ne unesemo izvana, svi smo sigurni. A to je moguće jedino ako se pridržavamo mjera i ponašamo odgovorno.

objavio: Irena Ivanović   datum: 7. 9. 2020.

« Ožujak 2024 »